mesdagBezoek aan Van Mesdag op zondag 1 mei

Sanne Koelewijn had in haar opleiding geestelijke verzorging stage gelopen in Van Mesdag een kliniek voor forensische psychiatrie. Zij organiseerde in De Bron dat er tijdens Pasen kaarten werden geschreven voor de patiĆ«nten. Zij regelde een bezoek om deel te nemen aan een kerkdienst in Van Mesdag om deze kaarten uit te delen.
Vanmiddag hebben Sanne en ik een dienst bijgewoond en na het breken en delen de kaarten van uit De Bron uitgedeeld.
De mensen waren er zichtbaar blij mee en er was precies genoeg.

De dienst werd geleid door drs Karel Jan Schoutens. Hij is geestelijk verzorger in Van Mesdag. De overweging werd vol passie gedaan door Michel een van de bewoners. Hij had een zelfgemaakt kunstwerk in de vorm van een hart met daarop handen en kaarten en een bouwsel wat de tempel verbeeldde. Hij eindigde zijn overweging met het kaartspel waarop hij de kaarten als uitleg nam voor de bijbel. Misschien herinneren de ouderen onder ons nog wel het lied: "het kaartspel" van Gerard de Vries. Ik nog wel in ieder geval. Er werd gezongen in de dienst, persoonlijke lichtjes aangestoken en een hostie en wijn gedeeld. Na de dienst werd er nagepraat onder het genot van een kopje koffie. Het was al met al een bijzondere ervaring en wat mij betreft voor herhaling vatbaar.
Immie Hoekstra