snertSobere soep 2022

Johanna Nab zei in een recente oecumenische viering met een knipoog naar de achterliggende coronaperiode: ‘We mogen weer leven.’ Maar: wat een weer op woensdag 6 april. Het hemelwater stroomde met bakken naar beneden. De blauwe piek was te groot voor het buienradar scherm. De stromende regen kon een groot aantal Bronners echter niet deren. Het kon en het mocht weer (of geen weer): de sobere maaltijd. Een dertig-tal Bronners maakte van de gelegenheid gebruik. In de foyer gezeten hoorden we het gebed ‘God van liefde en trouw’ van ds. Marco Batenburg, preses van de generale synode, en konden we genieten van elkaars aanwezigheid en verhalen. En dat onder het genot van een overheerlijke pompoensoep (volgens recept van Hilda Scherphuis) met daarbij een brood, in zorgvuldig gesneden plakken. Het was een levendige ontmoeting – alsof de tijd had stilgestaan (zie foto). Door de aanwezigen werd gul gegeven voor het ZWO project in Burkina Faso: ongeveer € 150,00. Een prachtig bedrag. En als u dit leest is het ongetwijfeld meer geworden door de gaven van hen die bij de tweede en laatste sobere maaltijd aanwezig zijn geweest. Allen hartelijk dank daarvoor!
Namens de diakonie, Christian Hulzebos