Laundrie1De Magdalene laundries.

Harrie Medema, lid van De Bron, is in 2022 afgestudeerd aan de Klassieke Academie in Groningen. Deze beroepsopleiding voor de beeldende kunst heeft het voor hem mogelijk gemaakt zich als kunstenaar verder te ontwikkelen. Harrie is afgestudeerd op het onderwerp van de Magdalene laundries. Dit waren wasserijen waar Ierse vrouwen werden opgevangen die ongewenst zwanger waren geworden, of waarvan de familie vond dat ze niet pasten in het gezin of gemeenschap. Jaren van opsluiting en hard werken was hun lot. De wasserijen werden geleid door katholieke nonnen, die het leven van de opgevangen vrouwen vaak tot een hel maakten. De eenmaal geboren kinderen werden weggehaald en via adoptie geplaatst in vaak Amerikaanse gezinnen. De laundries zijn in de jaren ‘90 van de vorige eeuw gesloten, de trauma’s van de vrouwen en hun elders opgroeiende kinderen zijn nog niet verwerkt.

Aan de hand van 11 schilderijen heeft Harrie dit verhaal verteld. De schilderijen zijn in de Fontein te zien tot 14 april 2023. 
Op 31 maart 2023 ( tijdstip 11.00 uur) zal Harrie de schilderijen verder toelichten in De Fontein.
Mee informatie staat vermeld op de website van De Fontein.
Laundrie2