facebook button

uitvaartbegeleiding

Uitvaartbegeleiding.

Meldpunt uitvaarten

In geval van een overlijden binnen de Protestantse Gemeente Noord, vragen we u naar het speciale nummer te bellen: 050 – 205 33 30. De mensen die opnemen helpen u zo spoedig mogelijk verder.

 

telefoonTelefonisch spreekuur

Dagelijks is er een telefonisch spreekuur van 17.00 - 18.00 uur.
tel. 06-32143701

 

ovdlogo

Nieuws uit De Bron van 03-03-2021

Beste leden en belangstellenden van De Bron,

Ouderwets lekkere Noorse Aardappelsoep van Betsy de Jong. 
Als Betsy Noorse soep maakt moet ze meteen aan haar grootmoeder denken, die overigens niet uit Noorwegen kwam, maar van Duitse afkomst was.
Volgens haar oma is peterselie het belangrijkste ingrediënt van deze soep. De peterselie moet eerst op de bodem van de schaal/ bord en vervolgens nog bovenop de soep. Oma was geen keukenprinses, maar op koude dagen was deze soep ouderwets lekker! We kozen de vegetarische variant van Betsy’s Noorse soep.

Ingrediënten 4 tot 6 personen (groep?..dan tweemaal zoveel).
-7,5 dl bouillon
-2 a 3 aardappels in stukjes
-halve bleekselderij in stukjes
-1 grote ui snipperen
- peper
Bereiding Noorse aardappelsoep
Kook zachtjes 1 uur.
Voeg toe:
-een halve zak bospeentjes en kook nog eens 20 minuten.
Laat evt nog vegaballetjes meekoken.
Tot slot veel peterselie toevoegen, onder in en bovenop de soep.
Eet smakelijk!!

Paus Franciscus voegde op 1 september 2016 op de ‘Wereldgebedsdag voor het behoud van de Schepping’ een achtste werk van Barmhartigheid toe aan de zeven werken, die al bestonden. Zijn boodschap: “Laat ons barmhartig zijn voor ons gemeenschappelijk huis, de aarde...”

Op deze aarde
Morgen zullen wij de oorlog niet meer leren,
zullen wij bomen planten in de woestijn,
dragen wij de zee weer aan de vissen over,
ruimen wij voor de dieren het veld.
Morgen zullen wij mensen van het licht zijn.
Morgen.
Alsof er geen avond is geweest en nacht.
Alsof de voetstappen van God
ons niet zijn voorgegaan op deze aarde.
Mirjam Beuker

Wil je op 17 maart een door ZWO samengesteld soeppakket bezorgd krijgen? Je kunt nog t/m 3 maart een bestelling plaatsen bij lettieoostinga@ziggo.nl . Het basisbedrag voor dit pakket is 5 euro. De opbrengst is bestemd voor ons gezamenlijke diaconale project Bianca Couture.

Dienst 7 maart 2021
Aanstaande zondag is er weer een oecumenische viering die door gemeente/parochieleden is voorbereid. De voorbeden kunnen aangeleverd worden tot zaterdagmiddag 17.00 uur en gestuurd worden naar dit mailadres .

Je kunt de dienst volgen via www.kerkdienstgemist.nl. Je vindt de dienst eenvoudig door in het zoekveld 'PKN de Bron Groningen' in te vullen. Je wordt van harte uitgenodigd om digitaal deel te nemen aan deze viering.
De orde van dienst vind je in de hier op de website.
Namens de wijkkerkenraad, Lettie Oostinga, scriba