facebook button

uitvaartbegeleiding

Uitvaartbegeleiding.

Meldpunt uitvaarten

Op 1 februari 2018 zijn we begonnen. In geval van een overlijden binnen de Protestantse Gemeente Noord, vragen we u naar het speciale nummer te bellen: 050 – 205 33 30. De mensen die opnemen helpen u zo spoedig mogelijk verder.

ovdlogo

Jos VegterPresentatie leden uitvaartgroep

Zoals aangekondigd in een eerder nummer, zullen de komende tijd de leden van de uitvaartgroep van de Pro-testantse Gemeente Groningen Noord zich aan u voorstellen. Ik ben Josha Veger en lid van de uitvaartgroep. Ik werk als schooldirecteur in Veendam, ben lector en voorzitter van de wijkkerkenraad in de Nieuwe Kerk en ben vanaf het begin bij de uitvaartgroep aangesloten. Ik heb met veel plezier en nieuwsgierigheid de cursus gevolgd en heb daarna verscheidene uitvaarten in de hoedanigheid van ‘stagiaire’ bijgewoond en uiteindelijk zelf ook uitvaarten geleid. Mijn motivatie om in een uitvaartdienst voor te gaan is de mogelijkheid om, samen met de nabestaanden, de overledene met respect te gedenken en door middel van een troostende dienst de familie verder te helpen in het rouwproces. Het is belangrijk om te zoeken naar woorden, liederen, rituelen of symbolen die uiting geven aan het verdriet, de overledene recht doet en troost voor de toekomst kunnen geven. Momenteel volg ik de opleiding tot uitvaartleider bij Meander omdat ik wil weten wat een uitvaartleider doet en hoe ik deze kennis en vaardigheden ook zou kunnen inzetten bij een uitvaart.