wadlopen1
Wadlopen in vervolg op de Spulletjesmarkt

Geruime tijd geleden vond in De Bron de spulletjesmarkt plaats. Daar was het mogelijk om in te schrijven voor een wandeling over het wad onder leiding van Tonko Ufkes. Maar vanwege weer en getij moesten de deelnemers wel een paar maanden wachten. Op maandag 17 juni was het zo ver. Vanaf de dijk bij Noordpolderzijl trokken vijf (en met Tonko erbij zes) Bronners het wad op – of misschien beter gezegd: het wad in, want bij tijden zonken zij tot aan de dijen weg in het water en de modder.

Als een ware St Christoffel met staf hielp Tonko de deelnemers veilig de geulen over te steken. Hij wist prachtig te vertellen over plantjes en diertjes die een niet-getrained oog zouden zijn ontgaan. Het was indrukwekkend om het vaste land achter te laten en tot aan de enkels staande in het water te luisteren naar … niks. Alleen de suizende stilte van het wad en als je heel goed luisterde het prr prr van ijverige wormen in de blubber en het getureluur van strandlopers en snippen in de lucht. Heel in de verte aan de horizon waren de industriële bouwwerken van Delfzijl en Duitsland te zien. Laten we hopen dat die op verre afstand blijven en de stilte en de schoonheid van het wad niet (verder) zullen verstoren ….
Jan de Jong

wadlopen2
wadlopen3